Koningin aangekomen in Abu Dhabi

Het begin van het staatsbezoek aan de Verenigde Arabische Emiraten» Het begin van het staatsbezoek aan de Verenigde Arabische Emiraten NOS

Koningin Beatrix is aangekomen in Abu Dhabi voor een tweedaags staatsbezoek aan de Verenigde Arabische Emiraten.

Ze is er met prins Willem-Alexander en prinses Máxima en een delegatie van het bedrijfsleven, op uitnodiging van sjeik Khalifa, de president van de Emiraten.

Morgen begint het officiële bezoek, het 50e uit de regeerperiode van Beatrix. Dinsdag reist het gezelschap door naar Oman, op uitnodiging van sultan Qaboos. Dat staatsbezoek ging in maart vorig jaar niet door vanwege onrust in Oman.

Na de dood van twee betogers vond de Kamer het ongepast te gaan. Toch bracht Beatrix een privébezoek aan de sultan.

Lees ook het weblog van Astrid Kersseboom

Deel deze pagina

Video

Koningin komt aan in Abu Dhabi

Koningin Beatrix, prins Willem-Alexander en Máxima zijn aangekomen in Abu Dhabi voor een staatsbezoek aan de Verenigde Arabische... Emiraten.

Audio

  • Koningin Beatrix op staatsbezoek Koningin Beatrix vliegt straks naar de Verenigde Arabische Emiraten. Ze begint dan vanavond laat in Abu Dhabi aan haar vijftigste... staatsbezoek. Daarna gaat ze door naar Oman. Het staatsbezoek ging vorig jaar niet door vanwege de spanningen in het land en de regio. 50 staatsbezoeken in bijna 30 jaar, een moment om bij stil te staan.

Video en Audio

Meer video en audio