Cristiano Ronaldo heeft Portugal naar de halve finales van het EK gekopt. In het kwartfinaletreffen met Tsjechië in Warschau maakte hij de enige goal: 0-1.
Tsjechië diende het Portugese gevaar voorin te beteugelen en daarin slaagde het aanvankelijk vrij aardig. Nani lag aan de ketting bij David Limbersky en Ronaldo kon niet direct een vuist maken.
Dat veranderde naarmate de eerste helft vorderde. De ster van Real Madrid zag een vrije trap net naast gaan en een mooie omhaal miste het doel ook maar net. Zijn mooiste actie voor rust bewaarde Ronaldo voor de slotminuut. Hij nam de bal knap op de borst aan, draaide kundig weg en schoot vervolgens op de paal.
Slotoffensief blijft uit
Ronaldo zette zijn opleving na rust voort en nam in zijn kielzog het team mee. Hugo Almeida kopte een keer net over en een keer vanuit buitenspelpositie hard raak. Tussendoor raakte Ronaldo, via de vingertoppen van Petr Cech, voor de vierde keer dit toernooi de paal.
De Tsjechische doelman moest ook nog redding brengen bij een afstandsschot van Joao Moutinho, maar de Portugese storm leek langzaam te gaan liggen.
Wie anders dan Ronaldo besliste echter alsnog het duel. Moutinho trok de bal van rechts voor, waarna de 27-jarige aanvaller raak kopte. Elf minuten hadden de Tsjechen nog om een verlenging af te dwingen, maar kansen bleven uit.
»
»
»