»
Brochure over het Elektronisch Patiëntendossier
Foto: ANP Minister Klink onderhandelt nog steeds met de huisartsen over het Elektronisch Patiëntendossier (EPD). De huisartsen zien meer in uitbreiding van regionale systemen die er nu al zijn en willen daar zelf de regie over voeren.
De drie grote organisaties van huisartsen vinden zo'n uitbreiding logisch, omdat de zorg over het algemeen regionaal is georganiseerd. Klink wil wel gebruik maken van regionale gegevens, maar die moeten leiden tot een landelijk netwerk.
Akkoord
De minister zou het systeem het liefst in de loop van volgend jaar invoeren. Er is Klink veel aan gelegen zo snel mogelijk een akkoord te sluiten met de huisartsen.
Ook de Eerste Kamer is kritisch over het Elektronisch Patiëntendossier. De Senaat praat volgende week met deskundigen.
Deel deze pagina