Bijlmerbajes onder verscherpt toezicht

Bijlmerbajes Bijlmerbajes ANP

Staatssecretaris Albayrak plaatst de Bijlmerbajes onder verscherpt toezicht van de inspectie. Verder komt er meer tijdelijk personeel, zodat de bewaarders op cursus kunnen. Albayrak komt daarmee tegemoet aan de wens van de Tweede Kamer, die zich grote zorgen maakt over de situatie in de gevangenis, waar allerlei regels niet zouden worden nageleefd.

Volgens Albayrak zijn de problemen vooral ontstaan doordat de gevangenis uit zes verschillende torens bestaat met elk hun eigen cultuur.

Niet ver genoeg
Ze benadrukt dat ze eerder al maatregelen heeft genomen. Zo is de bezoekregeling verbeterd en is de bibliotheek van de bajes weer open. Maar onder druk van de Kamer komt ze nu dus met aanscherpingen.

Deel deze pagina

Video

'Bijlmerbajes onder toezicht gesteld'

De Bijlmerbajes moet onder toezicht van de inspectie worden geplaatst omdat het er al jarenlang een rommeltje is. Dat vindt de... Tweede Kamer. Een Kamer-meerderheid wil dat staatssecretaris Albayrak van Justitie harder optreedt.

Audio

  • Justitie stelt orde op zaken in Bijlmerbajes Justitie gaat orde op zaken stellen in de Bijlmerbajes. Staatssecretaris Albayrak heeft vandaag - onder druk van de kamer -... toegezegd dat er extra personeel komt en dat de gevangenis onder verscherpt toezicht komt te staan. Eerder dit jaar werd al een nieuwe directeur aangesteld en de bezoekregeling is verbeterd. Volgens Albayrak is het flink mis in de Bijlmerbajes. Een reportage van Ireen Oostveen.
  • Albayrak op het matje voor chaos Bijlmerbajes Het is een bende in de bijlmerbajes en de staatssecretaris doet er niet genoeg aan. Dat vindt een wonderlijke coalitie van SP, VVD... en PVDA. Dat is een ruime meerderheid in de Tweede Kamer. Vandaag moet de staatssecretaris naar de Kamer komen om zich te verantwoorden en zelfs haar eigen partij, de PvdA is ontevreden.

Video en Audio

Meer video en audio