Leterme nieuwe premier van België

Yves Leterme wordt zoals verwacht opnieuw premier van België. De vijf regeringspartijen hebben een akkoord bereikt met de bemiddelaar, oud-premier Martens. Leterme volgt de huidige premier Van Rompuy op, die EU-president wordt.

Een opvallende rol is voor een andere oud-premier weggelegd: Jean-Luc Dehaene gaat helpen bij de kwestie rond het tweetalige kiesdistrict Brussel-Halle-Vilvoorde. Vlamingen en Franstaligen liggen hierover al jaren in de clinch.

Leterme, de huidige minister van Buitenlandse Zaken, was in 2007 de winnaar van de landelijke verkiezingen in België. Hij kreeg bijna 800.000 voorkeurstemmen, maar slaagde er niet in een regering te vormen die stand hield. Vorig jaar december viel zijn regering Leterme I en werd hij opgevolgd door Herman van Rompuy.

Deel deze pagina

Video

Leterme wordt weer premier

Vorige week werd bekend dat de Belgische premier Herman van Rompuy de eerste president van Europa wordt. De 5 partijen in de... Belgische regering zijn het eens geworden over zijn opvolging. Yves Leterme wordt opnieuw premier.

Video en Audio

Meer video en audio