België verwacht terugkeer Leterme

Yves Leterme tijdens een vergadering Yves Leterme tijdens een vergadering ANP

In België is koning Albert begonnen met overleg over de politieke situatie. Waarschijnlijk wordt Yves Leterme weer premier.

Elf maanden geleden viel het kabinet van Leterme over de Fortis-affaire. Hij werd daarna onder Van Rompuy minister van Buitenlandse Zaken.

Staatshervorming
De Vlaamse christen-democraten schuiven Leterme nu vrijwel zeker naar voren. De andere regeringspartijen zeggen geen veto tegen hem uit te spreken.

Wel willen de regeringspartijen garanties over de staatshervorming. Onder Leterme zat het overleg muurvast.

Van Rompuy is per januari EU-president. Het is vrijwel uitgesloten dat er nieuwe verkiezingen komen.

Deel deze pagina

Video

  • video België zoekt nieuwe premier Met het vertrek van Herman Van Rompuy naar Europa zijn veel Belgen bang, dat het weer gedaan is met de rust... in hun land. Ze zijn bang dat de politieke chaos van vóór zijn tijd, Belgie weer in de houdgreep neemt. De nieuwe Europese president was vandaag dan ook vooral bezig om zijn eigen vertrek zo goed mogelijk te regelen.
  • video België op zoek naar nieuwe premier Nu Herman van Rompuy de eerste president wordt van de Europese Unie moet België op zoek naar een nieuwe... premier.

Video en Audio

  • » Protesten Bahrein een jaar later Video Precies een jaar geleden begonnen op dat eilandstaatje in het Midden-Oosten protesten tegen het...15 feb 2012, 135 keer afgespeeld
  • » Proces Turks voetbalschandaal begonnen Video In Turkije is het proces over omkoping in de nationale voetbalcompetitie begonnen. Bijna 100 mensen...14 feb 2012, 1252 keer afgespeeld
  • » 'Timosjenko wordt gemarteld in cel' Video Tegen een oud-minister in Oekraïne is 4,5 jaar gevangenisstraf geëist wegens verduistering van...14 feb 2012, 3058 keer afgespeeld

Meer video en audio