Op de tweede zittingsdag van het proces tegen oud-SS'er Heinrich Boere hebben zijn advocaten de rechtbank gevraagd het proces stop te zetten. Volgens hen mag Boere niet twee keer voor dezelfde misdaden worden vervolgd. Het Openbaar Ministerie heeft nog niet gereageerd.
In 1949 kreeg Boere in Nederland bij verstek de doodstraf. Hij woont sinds 1954 in Duitsland. Omdat hij de Duitse nationaliteit heeft, mocht hij niet aan Nederland worden uitgeleverd en mocht hij niet in Duitsland worden berecht. Door nieuwe Europese regels kan dat sinds 2000 wel.
Aanklager blijft
De Duitse aanklager in het proces wordt niet vervangen. De advocaten van Boere had daar vorige week om gevraagd, omdat hij in de media had gezegd dat hij Boere schuldig acht. Maar volgens de rechtbank is het OM vanwege het publieke belang van de zaak verplicht de media erover te informeren.

»
»
»