De gemeente Eindhoven mag een pedoseksueel niet verbieden weer in de gemeente te komen wonen. De rechtbank in Den Bosch heeft bepaald dat het gebiedsverbod dat de gemeente had opgelegd, niet is toegestaan.
Volgens de rechter heeft Eindhoven niet voldoende kunnen aantonen dat de openbare orde in gevaar komt bij terugkeer van de pedoseksueel.
Eindhoven ontkent dat het besluit onzorgvuldig is genomen. Burgemeester Van Gijzel vond dat het gebiedsverbod nodig is om maatschappelijke onrust en wraakacties te voorkomen.
In een reactie op de uitspraak van de rechter zei Van Gijzel dat hij minister Hirsch Ballin om meer bevoegdheden gaat vragen zodat hij tegen veroordeelde pedoseksuelen kan optreden. De Tweede Kamer houdt volgende week een spoeddebat over de kwestie.
Geen enkelband
De man heeft een celstraf uitgezeten wegens ontucht met minderjarigen. Ook werd hij vijf jaar onder toezicht gesteld van de reclassering. De pedoseksueel is hiertegen in cassatie gegaan en zolang er geen uitspraak is, mag de man zich vrij bewegen.
Hij wil weer in Eindhoven gaan wonen, maar het gemeentebestuur wilde dat voorkomen. Er was hem een gebiedsverbod opgelegd omdat hij toezicht door de reclassering weigert en ook geen enkelband wil dragen.
Stemmingmakerij
De 61-jarige pedoseksueel beschuldigde de gemeente van stemmingmakerij. De vrees voor onrust is ongegrond, zei hij.
"De gemeente heeft de informatie voor een gebiedsverbod bij elkaar gegoogled."
Het was voor het eerst dat een gemeente het gebiedsverbod had ingezet om een pedoseksueel te weren.
Deel deze pagina
»
»
»