Afrikaanse Unie sluit verdrag over vluchtelingen

De Afrikaanse Unie heeft een verdrag opgesteld over de bescherming van vluchtelingen. Het gaat om mensen die in eigen land op de vlucht zijn geslagen voor oorlog of natuurgeweld.

In het verdrag staat onder meer dat moet worden voorkomen dat mensen worden verdreven. Verder moeten vluchtelingen makkelijker om hulp kunnen vragen bij humanitaire organisaties.

De Afrikaanse Unie zegt op te komen voor een vergeten groep. Bij oorlogen is er nu alleen aandacht voor mensen die naar andere landen vluchten, zegt de Unie. In Afrika zijn zo'n twaalf miljoen mensen in eigen land op de vlucht.

Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

Afrikaanse Unie sluit verdrag over vluchtelingen

De kans is groot dat een vluchteling die zijn land moet verlaten, opgevangen wordt door de vluchtelingenorganisatie van de VN.... Anders ligt het bij ontheemden, die wel huis en haard moeten verlaten, maar in eigen land blijven. Zij zijn voor hun bescherming afhankelijk van de regering waarvoor ze juist vluchten. Afrikaanse landen, verenigd in de Afrikaanse Unie, hebben nu voor het eerst een verdrag gesloten dat hen verplicht ontheemden bescherming en hulp te bieden.

Video en Audio

Meer video en audio