Agnes Jongerius is gekozen tot machtigste vrouw van Nederland. Het maandblad Opzij koos de voorzitter van de FNV uit een lijst van honderd vrouwen.
Volgens de jury durft Jongerius haar nek uit te steken en speelt ze een cruciale rol in deze tijden van economische crisis.
Goodiebag
Verslaggever Marc-Robin Visscher sprak de machtigste vrouw van Nederland op het feest van Opzij in Amsterdam. Over haar bewondering
voor prinses Diana en Neelie Kroes. Over de economische crisis en de AOW-kwestie, een strijd die volgens Jongerius nog lang niet gestreden is. Over politieke ambities en over de trots om FNV-voorzitter te zijn. En ze grabbelde in de Opzij-goodiebag:
De top-honderd van invloedrijke vrouwen heeft tien categorieën, uiteenlopend van sport en cultuur tot politiek en bedrijfsleven.
Genomineerd waren onder anderen Eurocommissaris Neelie Kroes, de voorzitter van het NOC/NSF, Erica Terpstra en de directievoorzitter van het staalbedrijf Corus, Marjan Oudeman.
Deel deze pagina