Overleg over overname DSB mislukt

Het overleg tussen de DSB Bank en de grote Nederlandse banken is mislukt. Dat heeft DSB-topman Dirk Scheringa even na middernacht gemeld. 

In het gebouw van De Nederlandsche Bank (DNB) in Amsterdam is gisteravond door ING, ABN Amro, Fortis, Rabobank, SNS en Van Lanschot Bankiers vijf uur over een overname gesproken. DNB meldde dat het voor de partijen niet mogelijk bleek "een reële en haalbare oplossing" voor DSB te vinden.

Strohalm
Scheringa liet weten dat hij de banken een businessplan heeft voorgelegd. De banken trokken zich daarna urenlang terug en kwamen aan het einde van de avond met de mededeling dat een redding er niet inzit. 

Volgens Scheringa is er nog een kleine kans dat DSB Bank wordt overgenomen. Een Amerikaanse partij zou geïnteresseerd zijn. "Het is de laatste strohalm", zei Scheringa toen hij het gebouw van DNB in Amsterdam verliet.

Er waren gisteravond bij het DNB-kantoor geen werknemers van DSB op de been.

De Amerikaanse gegadigde, die volgens Scheringa over de hele wereld meerdere banken heeft, zou voldoende eigen vermogen hebben om DSB over te nemen. De partij is naar zijn mening in staat om zowel werkgelegenheid als spaargeld veilig te stellen.

Scheringa liet weten dat DSB de betreffende stukken vanochtend aan de rechtbank overhandigt. Als ook dat op niets uitdraait, spreekt de rechtbank straks om twaalf uur het faillisement uit over de DSB Bank.

Vanochtend overleggen de vakbonden in het gebouw van de DSB Bank in Wognum met de bewindvoerders. Volgens vakbondsbestuurder Joop Hofland van De Unie worden drie scenario's besproken: een doorstart, verkoop in onderdelen en een faillissement.

Naar de mening van Hofland zijn de gevolgen voor het personeel hoe dan ook groot. "Ook bij een eventuele volledige overname zal een reorganisatie nodig zijn."

Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

  • video Gesprek met Dirk Scheringa na mislukte overname Het is niet gelukt om de DSB-bank onder te brengen bij een grote Nederlandse bank. Dat maakte topman Dirk... Scheringa vannacht bekend na overleg met de top van de Nederlandse bankwereld. Wel zou een Amerikaanse partij nog belangstelling hebben voor een overname. Een gesprek met Dirk Scheringa over de mislukte overname.
  • video Overleg over overname DSB mislukt Het is niet gelukt om de DSB-bank onder te brengen bij een grote Nederlandse bank. Dat maakte topman Dirk... Scheringa vannacht bekend na overleg met de top van de Nederlandse bankwereld. Wel zou een Amerikaanse partij nog belangstelling hebben voor een overname. Een gesprek met Dirk Scheringa over de mislukte overname.

Audio Gerelateerde audio

  • Joop Hofland (De Unie) over DSB Bank Het overleg over de overname van DSB door één van de Nederlandse banken is mislukt. Gisteren was er de hele avond overleg tussen... de banken. Aan het einde van de avond meldde Dirk Scheringa dat er nog een kleine kans is dat DSB wordt overgenomen. Een Amerikaanse partij zou geinteresseerd zijn. Een gesprek met Joop Hofland van vakbond De Unie.
  • Overleg overname DSB Bank mislukt De DSB Bank wordt niet overgenomen door één van grote Nederlandse banken. Het overleg daarover is mislukt. Bij De Nederlandsche... Bank in Amsterdam was de hele avond overleg, maar het bleek niet mogelijk een haalbare oplossing voor DSB te vinden. Verslaggever Hans Jaap Melissen wachtte Scheringa op bij De Nederlandsche Bank.
  • Bert van Slooten over DSB Bank De DSB Bank wordt niet overgenomen door één van grote Nederlandse banken. Het overleg daarover is mislukt. Bij De Nederlandsche... Bank in Amsterdam was de hele avond overleg, maar het bleek niet mogelijk een haalbare oplossing voor DSB te vinden. Een gesprek met economie-redacteur Bert van Slooten.

Video en Audio

  • » Gouden Palm voor Haneke Video De Gouden Palm van het filmfestival van Cannes gaat dit jaar naar de Oostenrijkse regisseur Michael...28 mei 2012, 348 keer afgespeeld
  • » VN veroordeelt bloedbad in Syrië Video De VN-veiligheidsraad heeft het geweld van het Syrische regeringsleger veroordeeld. Dat gebeurde in...28 mei 2012, 222 keer afgespeeld
  • » Voorman Sharia4Holland opgepakt Video De politie heeft een voorman van Sharia4Holland opgepakt. Het is een man van 29 uit Woerden....28 mei 2012, 1147 keer afgespeeld

Meer video en audio