Personeel neemt afscheid van DSB

Het personeel heeft vanavond in Wognum afscheid genomen van hun bank en van hun baas, DSB-oprichter Dirk Scheringa.  Vanavond brengen de bewindvoerders de rechter in Amsterdam op de hoogte van de ontwikkelingen. Een deel van het personeel heeft aangekondigd om ook naar de rechtbank op de Parnassusweg te gaan.

Afgehaakt
Vanmiddag maakten de bewindvoerders bekend dat alle partijen die interesse hadden in een onvername van DSB zijn afgehaakt. Eerder op de dag maakten de vakbonden FNV Bondgenoten en De Unie bekend dat een Europese koper zich voor DSB had gemeld. Het zou gaan om een "serieuze instelling die de hele bankorganisatie wil overnemen voor een doorstart". De bonden denken dat de bewindvoerders van DSB een mogelijke koop hebben gedwarsboomd. De bewindvoerders hadden de potentiële koper een deadline gesteld van 12.00 uur vandaag.

Veel haast
Volgens economieverslagger Michiel Bosgra was er veel haast geboden bij een eventuele overname. Iedere dag verliest DSB klanten. Daardoor wordt het bedrijf minder interessant voor andere partijen om over te nemen.

Belachelijk
Volgens vakbond De Unie wilde de geïnteresseerde partij tot het einde van deze week de tijd krijgen om een bod te doen. Dat de bewindvoerders de deadline op vandaag hadden gesteld is "belachelijk" zegt Joop Hofland, bestuurder van De Unie. Volgens Hofland kan er met deze deadline "geen bod van zo'n omvang op tafel worden gelegd". De bewindvoerders zijn volgens de vakbond "kennelijk blind uit op een faillissement". De mogelijke koper is nog niet de gelegenheid geweest de boeken bij DSB in te zien, zegt De Unie.

Serieuzer
Volgens FNV Bondgenoten zetten de bewindvoerders met deze houding de werkgelegenheid bij DSB op het spel. "Het is onacceptabel dat de bewindvoerders hier niet serieuzer mee omgaan", aldus Carla Kiburg van FNV Bondgenoten. "DSB snel failliet verklaren schept misschien duidelijkheid, maar daar schiet helemaal niemand iets mee op."

Bent u DSB-klant? Hoe gaat u om met de problemen bij de bank?Reageer op ons weblog.

Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

  • video Michiel Bosgra over ontwikkelingen bij DSB Economieredacteur Michiel Bosgra vertelt over de ontwikkelingen bij DSB.
  • video Geen kans op redding hele DSB bank De kans is verkeken op redding van de hele DSB bank. Dat hebben de bewindvoerders zojuist bekend gemaakt. De... twee partijen die aanvankelijk interesse hadden in een volledige overname hebben zich teruggetrokken. Verder werken de bewindvoerders hard aan een voorschotregeling voor gedupeerde klanten.
  • video Personeel DSB neemt afscheid Vanavond valt vrijwel zeker het doek voor de DSB-bank. Over een uur buigt de rechtbank in Amsterdam zich over... de vraag of de bank failliet moet gaan. Sinds de bewindvoerders eergisteren werden aangesteld, hebben ze geprobeerd de bank in zijn geheel te verkopen. Tevergeefs. Het personeel heeft vanavond in Wognum afscheid genomen van hun bank en van hun baas, DSB-oprichter Dirk Scheringa.

Audio Gerelateerde audio

  • De Unie: Europese koper voor DSB Vakbonden De Unie en FNV Bondgenoten melden dat een Europees bedrijf geïnteresseerd is in een overname van de DSB-Bank. Maar de... bewindvoerders zouden het bedrijf nauwelijks tijd geven een bod te doen. Joop Hofland van De Unie.

Video en Audio

  • » Gouden Palm voor Haneke Video De Gouden Palm van het filmfestival van Cannes gaat dit jaar naar de Oostenrijkse regisseur Michael...28 mei 2012, 333 keer afgespeeld
  • » VN veroordeelt bloedbad in Syrië Video De VN-veiligheidsraad heeft het geweld van het Syrische regeringsleger veroordeeld. Dat gebeurde in...28 mei 2012, 210 keer afgespeeld
  • » Voorman Sharia4Holland opgepakt Video De politie heeft een voorman van Sharia4Holland opgepakt. Het is een man van 29 uit Woerden....28 mei 2012, 1081 keer afgespeeld

Meer video en audio