Nog steeds zitten vijf jonge amateurvoetballers van de A1 van VV Gestel uit Eindhoven in de cel. Vanavond werden er zes ploeggenoten vrijgelaten, na te hebben bekend.
Zaterdag werd het hele team opgepakt, omdat ze een speler van de tegenpartij op het veld zouden hebben geschopt en geslagen.
Het 18-jarige slachtoffer moest een nacht in het ziekenhuis blijven vanwege letsel aan zijn rug en benen.
Gemolesteerd
Meteen na de wedstrijd hield de politie veertien mensen aan, van wie er ondertussen negen zijn vrijgelaten.
De vijf zitten nu nog vast omdat ze geen verklaring willen afleggen. Ook hebben bijna alle jongens dezelfde advocaat, die bij ieder verhoor aanwezig moet zijn. Daarnaast zijn veel ouders ook bij de verhoren en dat kost volgens de politie veel tijd.
Volgens een woordvoerder van de politie hebben de jongens de opsluiting aan zichzelf te wijten omdat ze niet willen praten. "Laten we niet vergeten wat er is gebeurd. Ze hebben met zijn allen een jongen gemolesteerd en deden er na afloop nog lacherig over ook."
Voetbalkleding
De voorzitter van VV Gestel wil dat de jongens zo snel mogelijk worden vrijgelaten. "Het loopt de spuigaten uit", aldus de voorzitter, wiens zoon zelf ook vastzit.
De advocaat van 8 van de 12 jongens spreekt tegen dat ze niet meewerken met de verhoren. Volgens de advocaat geven zijn cliënten wel degelijk inhoudelijke verklaringen.
Volgens de advocaat worden de jongens niet goed behandeld. Gisteren hadden de voetballers nog voetbalkleding aan toen ze werden voorgeleid. Ze krijgen geen mogelijkheid om te douchen, aldus de advocaat.

»
»
»