De vakbond CNV ziet niets in het plan van de collega-vakcentrale FNV om in de strijd tegen een hogere AOW-leeftijd samen te werken met de PVV van Geert Wilders. Waarnemend CNV-voorzitter Van Boggelen zegt dat de vakcentrale "eigenlijk nooit met populistische partijen in zee gaat".
Van Boggelen wil niet samenwerken met een partij "die mensen uitsluit van de samenleving". Daarnaast zegt hij dat hij de PVV nooit iets serieus heeft horen zeggen over de AOW.
FNV-voorzitter Jongerius gaat volgende week met Geert Wilders overleggen. Als de samenwerking tussen FNV en PVV doorgaat, dan "scheiden onze wegen", aldus Van Boggelen.
PVV-leider Wilders kwam met een uitnodiging voor Jongerius in reactie op een interview in de Volkskrant met de FNV-voorzitter. Daarin zegt ze dat ze met de PVV wil praten over mogelijke samenwerking in de strijd voor een goede AOW-regeling.
Jongerius noemt de FNV in de Volkskrant een neutrale belangenclub die zaken doet "met de duvel en z'n ouwe moer".
Volgens Jongerius hield de PVV tot voor kort elke toenadering af. Kortgeleden zei Wilders dat hij erover denkt zich aan te sluiten bij het maatschappelijk verzet tegen de verhoging van de AOW-leeftijd.
Volgens Jongerius is de PVV net als andere partijen welkom bij FNV-acties.
Hoe denkt u over de toenadering tussen de FNV en de PVV? Geef uw reactie via ons weblog.
Deel deze pagina
video
video
video
»
»
»