Er komt voorlopig geen betaald zorgverlof. Wel worden verschillende onbetaalde verlofregelingen versoepeld. Dit heeft minister Donner van Sociale Zaken en Werkgelegenheid bekend gemaakt.
In november 2008 stelde het kabinet te bekijken of werknemers betaald verlof konden opnemen om voor een hulpbehoevende huisgenoot te zorgen.
Baby
In de Tweede Kamer pleiten enkele partijen zoals de PvdA, GroenLinks en D66 al langer voor betaald ouderschapsverlof. GroenLinks heeft een initiatiefwetsvoorstel, waarin geregeld wordt dat vaders twee weken met behoud van hun salaris thuis kunnen blijven om na de bevalling voor de baby te zorgen.
Het kabinet ziet nu toch van betaald zorgverlof af. "Gelet op de financieel-economische omstandigheden ziet het kabinet thans geen ruimte", zo luidt het argument.
Familieleden
Wel wordt het makkelijk verlof op te nemen om te zorgen voor bijvoorbeeld familieleden. Jonge vaders kunnen er voor kiezen om een deel van hun ouderschapsverlof op te nemen kort na de geboorte en een deel later, als het kind ouder is. Dat kan nu niet.
Donner gaat ook regelen dat zorgverlof niet alleen opgenomen kan worden voor de verzorging van een partner, kind of ouder.
Werknemers mogen ook vrij nemen om zich te ontfermen over een huisgenoot die geen familie is.
Deel deze pagina