Ketelbrug één keer open voor schepen

De Ketelbrug tussen Emmeloord en Lelystad gaat vrijdag eenmaal open voor scheepvaartverkeer. De brug, onderdeel van de A6, is sinds afgelopen zaterdag gesloten voor schepen na een aantal ongelukken. Verschillende schepen kunnen niet onder de brug doorvaren en kunnen er door de afsluiting niet door. Aanstaande vrijdag om 11.00 uur wordt de brug eenmaal voor dit verkeer geopend. Tijdens het openen van de brug kan wegverkeer tot maximaal een uur niet over de brug rijden.


Onderzoek

Afgelopen zondag raakten drie mensen gewond toen ze tegen de plotseling opengaande brug reden. Politie en Rijkswaterstaat hebben een onderzoek ingesteld. Twee jaar geleden kwam bij een ongeluk op dezelfde brug een 64-jarige automobiliste om het leven.

Extreem weer
Weginspecteurs begeleiden tijdens het openen het verkeer. Bij extreem weer gaat het openen van de brug niet door.

Deel deze pagina

Nieuws

Audio Gerelateerde audio

  • Ketebrug gaat even open voor scheepsvaart Vrijdagochtend om 11 uur gaat de Ketelbrug even open voor de scheepvaart. Sinds het vreemde incident van afgelopen zondag is de... brug vergrendeld. De brugklep ging toen spontaan omhoog, terwijl auto's gewoon de brug konden oprijden omdat de bomen open waren. Rijkswaterstaat besloot vervolgens de brug voorlopig niet te openen voor de scheepvaart. Jenneke Blok is van Rijkswaterstaat.

Video en Audio

  • » Gouden Palm voor Haneke Video De Gouden Palm van het filmfestival van Cannes gaat dit jaar naar de Oostenrijkse regisseur Michael...28 mei 2012, 300 keer afgespeeld
  • » VN veroordeelt bloedbad in Syrië Video De VN-veiligheidsraad heeft het geweld van het Syrische regeringsleger veroordeeld. Dat gebeurde in...28 mei 2012, 173 keer afgespeeld
  • » Voorman Sharia4Holland opgepakt Video De politie heeft een voorman van Sharia4Holland opgepakt. Het is een man van 29 uit Woerden....28 mei 2012, 947 keer afgespeeld

Meer video en audio