Meer zwaar materieel Sumatra nodig

Reddingswerkers op Sumatra hebben de hele nacht doorgezocht naar overlevenden van de aardbeving van woensdag. Waarschijnlijk liggen er op het Indonesische eiland nog veel mensen onder de puinhopen van ingestorte gebouwen.

De hulpverleners zeggen dat ze dringend meer zwaar materieel nodig hebben om onder het puin te kunnen zoeken. Het is moeilijk om spullen in het gebied te krijgen, want veel wegen zijn door de aardverschuivingen en hevige regenval onbegaanbaar geworden.

Uit angst voor nieuwe aardbevingen zijn vannacht veel mensen buiten gebleven.

Elektriciteit
De Verenigde Naties maakten gisteravond bekend dat bij de aardbeving van woensdag zeker elfhonderd mensen zijn omgekomen. Er wordt van uitgegaan dat dat aantal nog verder oploopt. Daarnaast zijn er duizenden gewonden.

De havenstad Padang, in het westen van Sumatra, werd zwaar getroffen door de beving die een kracht had van 7,6 op de schaal van Richter. Er is nog steeds nauwelijks elektriciteit en een groot tekort aan middelen.

Bent u van plan om particuliere hulp te verlenen aan Sumatra? Mail ons.

Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

  • video Hulp onderweg naar rampgebied Sumatra Op het Indonesische eiland Sumatra druppelt de buitenlandse hulp binnen. Het eiland werd woensdag getroffen... door een zware aardbeving. Volgens de VN zijn er al zeker 1100 doden.
  • video Michel Maas op Sumatra Op het Indonesische eiland Sumatra druppelt de buitenlandse hulp binnen. Het eiland werd woensdag getroffen... door een zware aardbeving. Correspondent Michel Maas is al ter plaatse.

Audio Gerelateerde audio

  • Michel Maas in Padang op Sumatra Op Sumatra wordt de omvang van de schade door de aardbeving van woensdag langzaam duidelijk. De stad Padang is zwaar getroffen. Tot... nu toe worden 1.100 doden gemeld. Correspondent Michel Maas is gisteravond aangekomen in Padang.
  • Nederlandse Ellen Peijnenburg in Padang Ellen Peijnenburg geeft les in Padang, de Indonesische plaats op Sumatra die getroffen werd door een aardbeving.
  • Professor Thea Hilhorst over hulp bij aardbevingen Na de aardbeving op Sumatra komt nu pas stilaan de hulp op gang. Thea Hilhorst, hoogleraar humanitaire hulp en wederopbouw aan... Wageningen universiteit geeft uitleg bij zo'n hulpoperatie.
  • Michel Maas over noodhulp in Padang De chaos in Padang in het westen van Sumatra is nog altijd groot, na de aardschokken Overal puin, overal reddingswerkers die zoeken... naar overlevenden. Correspondent Michel Maas is ter plaatse.

Video en Audio

Meer video en audio