Er zijn te weinig opleidingsplaatsen voor plastische chirurgie. Dat zegt de Nederlandse Vereniging voor Plastische Chirurgie (NVPC).
Volgens de beroepsorganisatie lopen de wachtlijsten voor ingrepen als huidtransplantaties en borstreconstructies steeds verder op.
Maar het ministerie van Volksgezondheid heeft het aantal opleidingsplaatsen voor plastische chirurgie gehalveerd.
Botox-spuiters
Zowel dit als volgend jaar kunnen maar zeven artsen aan de opleiding beginnen. Volgens de vereniging wordt bij het ministerie gedacht dat plastisch chirurgen niets anders zijn dan botox-spuiters.
De chirurgen wijzen erop dat het overgrote deel van de operaties noodzakelijk is. In het Erasmus Medisch Centrum is de wachttijd voor een borstreconstructie inmiddels opgelopen tot een jaar.
Deel deze pagina
»
»
»