Door Roger Strijland, correspondent Frankrijk
In de Franse champagnestreek zijn de oogsten begonnen. Maar wie kan zich in tijden van crisis nog een fles champagne veroorloven? Vandaar dat er dit jaar aanmerkelijk minder flessen worden geproduceerd. Jammer, want 2009 belooft een uitstekend wijnjaar te worden.
De champagneboeren rondom het stadje Epernay zijn nou niet bepaald de armsten van Frankrijk. Na jaren van welvaart hebben ze wel wat veerkracht. Toch bezorgt het bubbelende goud de producenten flink wat kopzorgen.
"Het begon precies een jaar geleden, op 15 september met de val van de zakenbank Lehman Brothers", constateert Jérôme Philipon van het champagnehuis Bollinger. "Onze afnemers in het buitenland maken sindsdien eerst hun voorraden op."
Export
Het grootste gedeelte van de productie is bestemd voor de export. "En nog steeds komen bestellingen maar mondjesmaat binnen", vult Benoît Tarlant aan. Zijn familie maakt al sinds 1687 champagne.
Crises heeft hij voorbij zien komen. Maar deze is heftig. "Gelukkig zat het weer ons dit jaar wel mee. Geen hagel, nauwelijks stortregens, de druiven zijn heel gebleven. En dan die warme zomer, waardoor 2009 wat kwaliteit betreft een mooi jaar wordt."
Regels
Champagne maken is aan scherpe regels gebonden. Dat verzekert een constante kwaliteit en het gebied waar de druiven vandaan komen is daarom nauwkeurig afgebakend. De champagneboeren verdedigen hun merk met hand en tand.
Er zwaait wat voor degene die de naam champagne buiten het gebied durft te 'misbruiken'. Die krijgt het aan de stok met advocaten. Zo plaatst champagne zich in de markt als een luxeproduct, waar een zeker prijskaartje aan hangt.
De productie is ook in de streek sterk gereguleerd. Een comité dat bestaat uit vertegenwoordigers van wijnboeren en champagnehuizen stelt jaarlijks vast hoeveel flessen er op de markt komen. Elk jaar weer is het touwtrekken, de belangen van boeren en champagnehuizen zijn niet altijd dezelfde.
Stootje
Dit jaar trekken de wijnboeren aan het kortste eind. In plaats van 14.000 kilo mag er dit jaar nog maar 8000 kilo per hectare van het land worden gehaald.
Vorig jaar was de druivenoogst goed voor bijna 400 miljoen flessen; dit jaar is dat bijna de helft minder. Maar de meeste champagnehuizen kunnen wel tegen een stootje. De bubbelwijn kan een aantal jaren blijven liggen.
Bollinger verkoopt nu onder meer flessen uit 2000. De opbrengst van 2009 ligt dus nog niet rond oudjaar in de winkels. Het wordt voor hen pas dramatisch wanneer de crisis aanhoudt.
Deel deze pagina
»
»
»