Pensioenfondsen kruipen uit het dal

De Nederlandse pensioenfondsen hebben voor het eerst sinds 2007 weer een kwartaal achter de rug met positieve beleggingsresultaten. De gemiddelde dekkingsgraad steeg naar bijna 103 procent, meldt De Nederlandsche Bank (DNB).

Een dekkingsgraad van 103 procent betekent dat pensioenfondsen 1,03 euro in kas hebben tegenover elke euro die ze aan verplichtingen hebben.

De fondsen zijn nog niet helemaal op peil, want het wettelijk minimum ligt op 105 procent; dat moet binnen vijf jaar worden bereikt.

Afgekeurd
Als gevolg van de financiële crisis en ingestorte beurskoersen zijn de buffers van de fondsen het afgelopen jaar voor een groot deel verdampt.

De 340 fondsen hebben bij DNB plannen ingediend, waarmee ze de gevolgen van de crisis te lijf gaan. De meeste van die herstelplannen zijn door de centrale bank, die toezichthouder is op de pensioensector, goedgekeurd.

Van een klein aantal fondsen heeft DNB het plan afgekeurd, zij moeten opnieuw een herstelplan indienen. Met een kleine vijftig pensioenfondsen is DNB nog in overleg.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio