'Top Trafigura wist van gifdump Ivoorkust'

Directeur Dauphin en medewerkers van het olieconcern Trafigura wisten dat het schip Probo Koala gif dumpte in Ivoorkust.

Volgens Greenpeace blijkt uit interne mails van Trafigura dat Dauphin in 2006 wist dat er giftig afval aanwezig was op het schip.

Het bedrijf heeft een valse factuur laten opstellen om te verbergen dat Trafigura in Ivoorkust te weinig had betaald, waardoor duidelijk zou worden dat het afval niet op een verantwoorde manier was verwerkt. Dauphin heeft dat altijd ontkend.

Door het chemisch afval kwamen zestien  Ivorianen om en werden tienduizenden ziek.

Misdrijf
Vorig jaar besloot het gerechtshof Dauphin niet te vervolgen. Trafigura schikte de zaak met Ivoorkust voor 152 miljoen euro.

Greenpeace dient morgen bij het gerechtshof in Den Haag beklag in tegen het OM voor het niet vervolgen van een misdrijf.

Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

Top Trafigura wist van chemische afvaldump

De topman van het Nederlandse olieconcern Trafigura wist dat het schip Probo Koala chemisch afval dumpte in Ivoorkust. Dat staat in... een onderzoek van Greenpeace dat is uitgevoerd samen met onder meer de BBC, The Guardian en de Volkskrant.

Video en Audio

Meer video en audio