Eerste nieuwe huizen in L'Aquila

Premier Berlusconi van Italië heeft in Onna de eerste nieuwe huizen overgedragen aan mensen die door de aardbeving van begin april dakloos waren geworden. De premier had beloofd dat er voor de winter nieuwe huizen zouden worden gebouwd.

Het zijn simpele gestoffeerde huizen en appartementen. Berlusconi verkondigde trots dat de huizen niets te wensen overlaten, met potten en pannen, handdoeken, shampoo, tandpasta en een rijk gevulde koelkast. Ook wordt er in Onna een kinderdagverblijf geopend.

Tenten
Bij de aardbeving in de Abruzzen werd de hoofdstad L'Aquila zwaar getroffen. Of iedereen voor de winter onder dak is, is nog een vraag. Nog 11.000 mensen wonen in tenten. Ook zijn nog steeds daklozen in hotels ondergebracht.

Volgens de autoriteiten zijn alleen nieuwe huizen niet genoeg. Er moet ook werk komen. Na de aardbeving zitten nog 16.500 mensen zonder baan.

Brief
Een maand geleden vroeg een Italiaanse man die bij de aardbeving dakloos was geraakt aan premier Berlusconi of hij in één van de huizen van de premier mocht wonen.

Antonio Bernardini schreef een brief waarin hij Berlusconi wees op zijn belofte er alles aan te doen om mensen een dak boven het hoofd te bieden en dat hij desnoods zijn eigen huizen daarvoor zou openstellen.



Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio