"De door het kabinet voorgestelde bezuinigingen zijn heel slecht voor de economie", zegt hoogleraar economie Sweder van Wijnbergen.
In de Miljoenennota staat dat de overheid de komende jaren flink de hand op de knip gaat houden. "En dat is geen goede zaak", vindt Van Wijnbergen, hij is zeer kritisch over de uitgelekte Miljoenennota.
"Ze zijn in de stress geschoten in Den Haag. Het is mijn inziens een pure vorm van hysterie." Van Wijnbergen verwijt de overheid een gebrek aan visie: "Ze vliegen de ene kant op, schrikken zich lam en vliegen dan de andere kant op."
Onzekerheid
"Ik denk dat er absoluut geen reden is om dit soort draconische plannen op poten te zetten. Ik denk dat het veel schade veroorzaakt. De overheid is in deze onzekere tijden zelf een onzekere factor geworden."
Van Wijnbergen vindt wel dat er maatregelen genomen moeten worden, om de economie weer draaiende te krijgen. "Je moet wel iets doen, want de staatsschuld is onverwacht snel opgelopen." Maar volgens de econoom hoeft die schuld niet meteen afbetaald te worden: "de toekomst mag meedelen in deze ellende".
Deel deze pagina
»
»
»