'Verkrachtingszaken blijven liggen'

Duizenden ernstige misdrijven worden niet onderzocht omdat er een chronisch tekort aan gekwalificeerde rechercheurs is. Veel ernstige zaken op de plank laten liggen vanwege gebrek aan mankracht.

De Utrechtse korpschef Stoffel Heijsman klaagde in het programma
Netwerk over de verontrustende situatie. Het gaat onder meer om verkrachtingen en overvallen.

Volgens Heijsman worden zaken zelfs niet onderzocht als er sterke aanwijzingen zijn over wie de dader is. Zo zijn er bendes actief waarvan de politie weet dat ze overvallen plegen en inbreken in huizen, die niet kunnen worden aangepakt.

Onvermijdelijk
De Utrechtse korpschef zegt in Netwerk: "Omdat er onvoldoende capaciteit is, moet er gekozen worden. En blijven er onvermijdelijk zaken liggen die niet onmiddellijk aangepakt worden of er wordt zelfs voor gekozen om ze niet aan te pakken." 

Verder erkent hij dat ook met sommige verkrachtingszaken niets gedaan wordt. "Het is voor het slachtoffer vreselijk, maar ook de politiemensen vinden het vreselijk dat de zaken blijven liggen. Daar hebben ze knap last van."

Bezuinigingen
De politieleiding vreest dat de voorgenomen bezuinigingen het probleem nog groter maken. Minister Ter Horst heeft beloofd dat het aantal rechercheurs niet omlaag gaat.

Deze week debatteert de Kamer over de bezuinigingen op de politie.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Protesten Bahrein een jaar later Video Precies een jaar geleden begonnen op dat eilandstaatje in het Midden-Oosten protesten tegen het...15 feb 2012, 7 keer afgespeeld
  • » Proces Turks voetbalschandaal begonnen Video In Turkije is het proces over omkoping in de nationale voetbalcompetitie begonnen. Bijna 100 mensen...14 feb 2012, 1108 keer afgespeeld
  • » 'Timosjenko wordt gemarteld in cel' Video Tegen een oud-minister in Oekraïne is 4,5 jaar gevangenisstraf geëist wegens verduistering van...14 feb 2012, 2688 keer afgespeeld

Meer video en audio