Le Pen kondigt voorzichtig afscheid aan

De Franse extreem-rechtse politicus Jean-Marie Le Pen zal zich "waarschijnlijk" geen kandidaat meer stellen bij de verkiezingen van 2012.

Tegen de Franse tv-zender France-2 zei hij dat hij het partijleiderschap van het Front National over één of twee jaar wil neerleggen.

"Ik ben niet eeuwig", zei Le Pen. "Ik denk dat het verstandig is om het over te dragen aan de jongeren."

Tweede stemronde
Le Pen, inmiddels 81 jaar oud, is sinds 1972 leider van het Front National. Bij de presidentsverkiezingen in 2002 behaalde hij meer stemmen dan de socialistische kandidaat, Lionel Jospin.

In de beslissende tweede stemronde werd hij door de conservatief Jacques Chirac met groot verschil verslagen.

Bij de verkiezingen in 2007 haalde Le Pen de tweede ronde niet.

Opvolger
Over zijn opvolging wilde Le Pen nog niet veel kwijt. Le Pen, die momenteel in het Europees Parlement zetelt, vindt dat het aan het kader en aan de leden is om een opvolger aan te wijzen.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio