Spanning in SER over AOW loopt op

Bij de onderhandelingen over de AOW-leeftijd zijn de spanningen tussen werkgevers en werknemers hoog opgelopen. De FNV dreigt met hogere looneisen als de verhoging van de AOW-leeftijd doorgaat.

FNV-voorzitter Jongerius vindt een verhoging van de AOW-leeftijd naar 67 onaanvaardbaar. Zij zegt dat mensen die hun hele leven hard hebben gewerkt, recht hebben op AOW op hun 65ste.

Voor mensen die langer door willen werken, is ze bereid dat wettelijk te regelen.

'Schandalig'
Werkgeversvoorzitter Wientjes vindt het dreigement met hogere looneisen in deze crisistijd onverantwoord en schandalig. Hij zegt dat de onderhandelingen in de SER gewoon doorgaan.

De partijen hebben tot 1 oktober de tijd om met een alternatief te komen voor verhoging van de AOW-leeftijd tot 67 jaar. Dat alternatief moet dan wel evenveel geld opleveren.

De vakbond voor hoger personeel, De Unie, is het eens met de FNV. Ook De Unie dreigt zich niet langer te houden aan de afspraak om de lonen te matigen, als ze er niet uitkomen.

Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

Conflict over alternatief verhoging AOW-leeftijd

Er is een groot conflict tussen werkgevers en werknemers over een alternatief voor de verhoging van de AOW-leeftijd naar 67 jaar.... Bonden en werkgevers hebben nog maar drie weken om samen een alternatief te verzinnen - dat net zoveel geld oplevert.

Video en Audio

Meer video en audio