President van Zambia schenkt plassende apen

President Rupiah Banda van Zambia schenkt alle apen die in zijn tuin wonen aan de dierentuin in de hoofdstad Lusaka. Het gaat om ruim 200 dieren. De president wil de apen niet langer hebben, omdat ze er een rotzooi van maken in zijn 30 hectare grote tuin. Zo trekken ze alle planten en bloemen uit de grond. Maar er is ook nog een andere reden waarom Banda de apen niet langer duldt. Op 24 juni van dit jaar urineerde één van de apen over de president heen, toen die juist bezig was met een persconferentie en de aanval inzette op oppositieleider Michael Sata. De aap zat in een boom boven de president.   De urine van de aap kwam terecht op Banda's hoofd en jasje. De president vatte het incident sportief op en grapte: "Oh, er is op me geplast. Ik zal het aan Sata geven voor de lunch van vanmiddag."


De Nederlandse manager van de Munda Wanga dierentuin waar de apen naartoe worden gebracht, is niet zo blij met de actie van de president. Het zijn er wel heel veel, zegt Fred Hengeveld. Het is de bedoeling dat de apen worden opgenomen in een programma waarbij ze uiteindelijk in het wild kunnen worden uitgezet.

Deel deze pagina

Nieuws

Audio Gerelateerde audio

  • President Zambia geeft apen aan dierentuin President Banda van Zambia heeft alle apen uit zijn tuin verbannen en ze aan de dierentuin in de hoofdstad Lusaka, Zambia gegeven.... Manager van deze Munda Wanga dierentuin is Fred Hengeveld.

Video en Audio

Meer video en audio