Zeer zwakke scholen worden voortaan verplicht de ouders te informeren over de slechte prestaties van de school.
Als de Inspectie van het Onderwijs een rapport uitbrengt is dat nu voor de ouders ook wel te raadplegen, maar velen doen dat niet en bovendien zijn de rapporten voor niet-deskundigen vaak moeilijk leesbaar.
Recht
Volgens de staatssecretarissen Dijksma en Van Bijsterveldt hebben de ouders er recht op te weten dat hun kind slecht onderwijs krijgt. Daarom moeten zeer zwakke scholen het rapport voortaan zelf opsturen en de Inspectie moet het op een 'publieksvriendelijke' manier schrijven.
De staatssecretarissen hopen dat het nieuwe systeem voor de scholen een stok achter de deur is om de situatie te verbeteren. Er zijn nu zo'n 150 zeer zwakke scholen in Nederland.

»
»