Advocaat vervolgd in havenschandaal

Justitie gaat een advocaat van het advocatenkantoor Spigthoff vervolgen voor zijn rol in het Rotterdamse havenschandaal. Dat meldt het Landelijk Parket. De advocaat was de juridisch adviseur van directeur Scholten van het Havenbedrijf Rotterdam.

De jurist heeft volgens het Openbaar Ministerie documenten vervalst waardoor het later failliet gegane RDM-concern van Joep van den Nieuwenhuyzen in 2004 tientallen miljoenen aan bankleningen kreeg. Het Havenbedrijf stond garant.

De banken gingen voor vele tientallen miljoenen het schip in. De gemeente Rotterdam dreigde voor meer dan 100 miljoen euro schade te lijden. Maar de schade bleef beperkt omdat de rechter besliste dat directeur Scholten niet bevoegd was de garanties te tekenen. Daarom konden de banken de schade niet verhalen op de gemeente Rotterdam.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio