Bosbranden in het Los Angeles National Forest in de Amerikaanse staat Californië bedreigen duizenden huizen. De bewoners van zeker duizend huizen hebben opdracht gekregen te vertrekken. Dat heeft de krant Los Angeles Times gemeld.
De brand is in omvang verdrievoudigd. Dat is mede te wijten aan de hoge temperaturen en aan het dichte struikgewas, dat al zestig jaar lang niet in brand heeft gestaan.
Noodtoestand
Gouverneur Arnold Schwarzenegger riep vrijdag de noodtoestand uit om zo snel mogelijk hulpmiddelen en geld voor de bestrijding van de vuurzee vrij te kunnen maken.
De al dagen woedende branden hebben al meer dan 5.000 hectare grond in de as gelegd. Regeringsfunctionarissen hebben gezegd dat het vuur zijn opmars naar de huizen vandaag zal voortzetten. Volgens de brandweer kunnen de vlammen tot wel bijna 25 meter hoog reiken.

»