Minister van der Laan wil dat meer mensen een inburgeringscursus volgen. Hij wil dat dit jaar 50.000 mensen een cursus doen, maar zoals het er nu naar uitziet worden dat er maar 35.000.
Van der laan vindt het zorgelijk dat het aantal cursisten minder is dan gewenst. De uitvoering van de inburgering is in handen van de gemeenten.
De minister wil volgende maand horen waarom het aantal inburgeraars tegenvalt.
Gerichter
Alle mensen die verplicht moeten inburgeren, moeten zo snel mogelijk een aanbod krijgen van de gemeenten. Vrijwillige inburgeraars moeten volgens Van der Laan gerichter worden benaderd.
Onrealistisch
De Vereniging van Nederlandse Gemeenten noemt Van der Laans wens onrealistisch. Gemeenten zijn voor de uitvoering van de inburgering verantwoordelijk. Volgens de VNG is de minister te optimistisch.
Veel mensen die een cursus aangeboden krijgen, melden zich niet aan vanwege persoonlijke problemen, zegt de VNG. De VNG noemt onder meer analfabetisme en psychische problemen als obstakels voor potentiële inburgeraars.
Deel deze pagina
»
»
»