Rellende voetbalsupporters bestraft

Justitie heeft de helft van de voetbalsupporters die de voetbalwedstrijd Nederland tegen Engeland verstoorden, gestraft. 21 van de 41 arrestanten kregen boetes van maximaal vijfhonderd euro. Dertien andere hooligans hebben het zo bont gemaakt dat justitie het niet met een boete wil afdoen. Zij worden voor de rechter geleid.

Onrustig
Het was op 12 augustus de hele avond onrustig in Amsterdam. Verschillende supportersgroepen gingen met elkaar op de vuist in het Wallengebied. Supporters van Nederlandse en Engelse clubs daagden elkaar uit. De politie had onder meer supporters van Ajax en FC Twente gearresteerd wegens geweldpleging. Voorafgaand aan de wedstrijd nam de gemeente al maatregelen om rellen te voorkomen, maar die bleken tevergeefs.

Archiefbeeld van de arrestatie van een voetbalsupporter.

Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

Arrestatie voetbalsupporter in Amsterdam

Het is de voorafgaand aan de vriendschappelijke wedstrijd Nederland-Engeland in de Arena onrustig geweest in de Amsterdamse... binnenstad. Supporters van Nederlandse en Engelse clubs wilden met elkaar op de vuist. De Amsterdamse politie hield al rekening met ernstige ongeregeldheden. De veiligheidsmaatregelen waren de hele dag erg streng.

Video en Audio

  • » Duitse was slavin in Bosnië Video Een Duits meisje van 19 jaar is jarenlang als een slavin gebruikt. Ze werd vastgehouden door een...27 mei 2012, 5190 keer afgespeeld
  • » Drukte op wegen naar stranden Video De politie vraagt strandbezoekers om morgen de auto thuis te laten. Het mooie pinksterweer lokt...27 mei 2012, 1609 keer afgespeeld
  • » Binnenlands weerbericht 27 mei 2012 Video Het binnenlands weerbericht van zondag 27 mei 2012 met Marco Verhoef.27 mei 2012, 3499 keer afgespeeld

Meer video en audio