De SP in Groningen heeft een manier bedacht om goedkoper met de trein te reizen. De partij vindt de tarieven van de NS te hoog en heeft uitgevonden hoe de treintarieven met een truc omzeild kunnen worden.
Door geen retour te kopen, maar een enkeltje via een ander station, zijn mensen iets goedkoper uit.
Zo kost een retourtje van Groningen naar Utrecht normaal 40,80 euro, maar als de reiziger doet alsof hij naar Groningen Noord reist, via Utrecht, kost dat slechts 34,20. De reiziger zal dan het laatste stukje naar Groningen Noord niet afmaken, maar de reis eindigen op Groningen CS.
Het verschil is ontstaan doordat de Nederlandse Spoorwegen de retourtarieven eerder dit jaar verhoogd heeft en de prijs voor een enkeltje juist verlaagd.
De NS is niet blij met de vondst en zegt de NS reisplanner te zullen aanpassen. Het niet bekend op welke termijn de fout wordt hersteld, omdat het volgens de spoorwegen "een ingewikkelde procedure is".
De conducteurs moeten volgens de NS 'de via-truc' gewoon toestaan. "Totdat het is aangepast kunnen reizigers van deze methode gebruikmaken", zegt een NS woordvoerder. "Maar ik zeg er wel meteen bij dat we ervan uitgaan de mensen te goeder trouw zijn. En dat is SP klaarblijkelijk niet", aldus de woordvoerder.
Deel deze pagina
»
»
»