Werk aan Amsterdamse Noord-Zuidlijn hervat

190809_vijzelgracht_394In Amsterdam is het werk aan de nieuwe Noord-Zuidmetrolijn weer hervat. Na een aantal ernstige lekkages en verzakkingen aan de Vijzelgracht lag het werk bij enkele stations maandenlang stil.
 
Om nieuwe problemen te voorkomen, wordt er nu bij het diepste station een bijzondere bouwmethode gebruikt: onder hoge druk. Uit voorzorg, om scheuren in de bodem en nieuwe lekkages zoals hierboven te zien zijn, voor te zijn.

Diepzeeduik
De bouwers gaan via een luchtsluis naar binnen en buiten, om de overdruk aan te kunnen, vergelijkbaar met diepzeeduikers. Door de druk wordt de kans op barsten en lekkage kleiner. De commissie Veerman, die adviseerde over de bouw van de metro, drong ook aan op deze methode.

Caisson
Deze manier van werken is wel gevaarlijker dan normaal, zo kunnen zij bijvoorbeeld duikersziekte, of caissonziekte krijgen. Eerste testen met deze manier van werken in het station Ceintuurbaan zijn volgens de bouwers goed verlopen. Naar verwachting duurt de hele klus hier circa één jaar.

Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

Bouw van de Noord-Zuidmetrolijn hervat

In Amsterdam is de bouw van de Noord-Zuidmetrolijn hervat. Ook die van het diepste station, in de Amsterdamse pijp. Een bijzondere... bouwmethode moet daar de risico's op ongelukken zo klein mogelijk houden. Eerder verzakte langs de route van de nieuwe metrolijn een aantal panden door lekkages in de gemaakte wanden.

Video en Audio

Meer video en audio