De wachtlijsten in de jeugdzorg zijn weer gegroeid. Op 1 juli stonden een kleine vijfduizend kinderen op de lijsten. Dat zijn er zo'n vijftig meer dan op 1 april.
Minister Rouvoet (Jeugd & Gezin) zei eerder dat de wachtlijsten eind dit jaar helemaal moeten zijn verdwenen en nu houdt hij de provincies aan de afspraken daarover. Desnoods geeft hij ze een officiële opdracht.
Grote zorgen
Rouvoet en de provincies trokken vorig jaar extra geld uit om de problemen in de jeugdzorg op te lossen en daarna werden de wachtlijsten ook korter. Maar aan die trend is nu een eind gekomen.
In een brief aan de Tweede Kamer schrijft Rouvoet dat hij zich grote zorgen maakt. Volgende week ontbiedt hij de provincies waar de lijsten langer zijn geworden.

»
»
»