Gedode man was niet Noordin Top

De man die afgelopen zaterdag door de Indonesische politie werd doodgeschoten is niet Noordin Top. Dat blijkt uit dna-onderzoek van de politie. Wie de man wel is, is niet duidelijk. Hij werd gedood na een achttien uur durende belegering van een huisje op Java.

Noordin Top wordt gezien als het brein achter vele aanslagen. Hij zou ook verantwoordelijk zijn voor de aanslagen vorige maand op twee luxe hotels in Jakarta. Daarbij kwamen negen mensen om het leven, onder wie twee Nederlanders.

De man die zaterdag op Java werd gedood zou als bloemist in één van die hotels hebben gewerkt en van daaruit in opdracht van Top de aanslagen hebben geleid. Plaatselijke media zeggen dat Top het huisje een paar uur daarvoor had verlaten.

 

Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

Gedode man was niet Noordin Top

De man die afgelopen zaterdag door de Indonesische politie werd doodgeschoten is niet Noordin Top. Dat blijkt uit dna-onderzoek van... de politie. Wie de man wel is, is niet duidelijk. Hij werd gedood na een achttien uur durende belegering van een huisje op Java.

Audio Gerelateerde audio

  • Michel Maas over Noordin Top Noordin Top is niet dood. De van terreurdaden verdachte Maleisiër in Indonesië zou dit weekend zijn gedood bij een politie-actie... op het eiland Java. Maar het dna van de gedode man komt niet overeen met dat van de dader.

Video en Audio

Meer video en audio