De Geassocieerde Pers Diensten (GPD), de persdienst van de regionale kranten, heeft per ongeluk een computerbestand met telefoonnummers van bekende Nederlanders gepubliceerd.
Het bestand is op te vragen via zoekmachine Google, waardoor elke internetgebruiker er nu in kan zoeken. Dit ondanks dat de site zelf is beschermd met een wachtwoord.
Ontdekking
Het lek werd ontdekt door website Tweakers.net, maar zij besloten niet uit de doeken te doen hoe mensen de database kunnen doorzoeken. Weblog Geenstijl publiceerde deze methode echter wel.
De telefoonnummers in de database zijn deels verouderd, maar een groot deel van de nummers klopt nog, zo blijkt uit een steekproef.
De GPD zelf heeft de website inmiddels offline gehaald, maar de nummers staan nog wel op Google. Het kan nog even duren voordat deze worden verwijderd.
Sociale Zaken
Eind 2007 kwam de GPD ook al in het nieuws. Toen hadden medewerkers van de afdeling communicatie van het ministerie van Sociale Zaken ongepubliceerde artikelen ingezien.
Hiervoor gebruikten de ambtenaren wachtwoorden die ze nog hadden uit de tijd dat ze zelf werkzaam waren bij de GPD.
Deel deze pagina
»
»
»