De Australische regering heeft geld vrijgemaakt om massaal wilde kamelen in het land te gaan doden.
Er wonen ongeveer een miljoen kamelen in de woestijn van Australië en die zorgen voor veel overlast: ze kapen het gras weg voor andere dieren en richten veel schade aan op zoek naar water. Er zijn zelfs gevallen bekend van kamelen die badkamers verwoesten om te kunnen drinken uit de leidingen.
Kamelen werden halverwege de 19de eeuw geïntroduceerd in Australië om de woestijn te doorkruizen.
De regering heeft 10 miljoen euro vrijgemaakt om de beesten vanuit helikopters te gaan neerschieten. Ongeveer tweederde van de dieren moet eraan geloven.
Alternatieven onhandig
Tegenstanders van het plan vinden het inhumaan om de dieren zomaar neer te schieten en pleiten voor alternatieven. Zo zouden de kamelen gevangen kunnen worden om elders te verkopen, of zouden ze onvruchtbaar gemaakt kunnen worden.
Aan die plannen kleven echter veel bezwaren: een kameel vangen en vervoeren is veel werk, omdat het dier rond de duizend kilo weegt. Geboortebeperking is onhandig, omdat dat het probleem pas over enkele jaren zou oplossen.
Deel deze pagina
»
»
»