De twee Amerikaanse journalisten, die na bemiddeling van Bill Clinton zijn vrijgelaten door Noord-Korea, zijn terug in Amerika. Clinton noemde hun gevangenschap een "lange beproeving".
President Obama zegt dat hij is opgelucht over de veilige terugkeer. Ook bedankt hij Clinton voor zijn inzet om de twee vrouwen vrij te krijgen.
Laura Ling en Euna Lee werken voor het tv-station van Clintons vroegere vicepresident Al Gore. Ze waren in Noord-Korea tot 12 jaar dwangarbeid veroordeeld, onder meer vanwege " illegale grensoverschrijding".
Na bemiddelingsgesprekken besloot de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-il om de twee gratie te verlenen. Clintons bezoek was officieel een privémissie. Het Witte Huis heeft eerder wel druk uitgeoefend om de twee vrij te laten.

video
video
»
»
»