Anders Rasmussen begonnen bij NAVO

Een veiliger Afghanistan en een betere relatie met Rusland. Dat zijn volgens de nieuwe NAVO-secretaris-generaal Rasmussen de twee topprioriteiten van het militaire bondgenootschap.

De opvolger van Jaap de Hoop Scheffer gaf vanmorgen zijn eerste persconferentie.

Rasmussen zegt dat Afghanistan centraal staat in zijn beleid. "De NAVO kan bij de Afghaanse verkiezingen aantonen dat de buitenlandse troepen goed werk verrichten", zei hij. Die verkiezingen zijn over ruim twee weken.

Wat de nieuwe secretaris-generaal betreft, wordt er onderhandeld met gematigde leden van de Taliban. "Er is goed met ze te praten."

Verder gaf Rasmussen aan te werken aan een betere verstandhouding met Rusland. Die is volgens hem nodig in de strijd tegen terreur. De relatie tussen Moskou en het militaire bondgenootschap is de laatste jaren verslechterd.

Ook wil hij piraterij aanpakken en de banden verbeteren met de landen rond de Middellandse Zee. 

De 56-jarige oud-premier van Denemarken werd in april door de 28 lidstaten naar voren geschoven als nieuwe NAVO-topman.

 

Deel deze pagina

Nieuws

Audio Gerelateerde audio

  • Eerste werkdag nieuwe NAVO-baas Op zijn eerste dag als secretaris-generaal van de NAVO eiste Anders Rasmussen meer verantwoordelijkheid voor de Afghanen en een... betere relatie met Moskou. Rasmussen gold als de ideale opvolger van de Nederlander Jaap de Hoop Scheffer, die het bondgenootschap vijf jaar heeft geleid. Toch waren er dit voorjaar bij de benoeming van Rasmussen wel wat vuiltjes aan de lucht. En die bleven vandaag in Brussel niet onbenoemd.

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 3839 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 2906 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 3967 keer afgespeeld

Meer video en audio