Frankrijk beleefde vandaag de drukste Zwarte Zaterdag in 17 jaar. Op de snelwegen bereikten de files vanmiddag een totale lengte van 870 kilometer.
Vorig jaar ging het nog om 700 kilometer. Vooral de routes van Parijs naar Bordeaux en van Lyon naar de Middellandse Zee stonden vol met vakantieverkeer.
De ANWB vond het opvallend dat de eerste lange files vannacht al ontstonden. Bij de steunpunten van de ANWB hebben vandaag zo'n 4200 Nederlanders met pech om hulp gevraagd. Vooral het steunpunt Lyon had het druk.
In Lyon vroegen 1500 Nederlanders om hulp. De meeste pech was het gevolg van een oververhitte motor. Ook kregen zwaarbepakte auto's in de file vaak problemen met de koppeling.
Het was ook druk in Oostenrijk en Zwitserland, waar veel auto's stil kwamen te staan voor de tunnels door de Alpen. Bij de Oostenrijkse Tauerntunnel was de wachttijd drie uur.
Op de Duitse Autobahnen viel de drukte vanochtend nog mee, maar ook daar liep het in de middag vast.
Op Zwarte Zaterdag gaat een groot deel van Frankrijk en in Zuid-Duitsland met vakantie. De mensen die in augustus vakantie hebben gaan nu weg, terwijl vakantiegangers die in juli op pad waren weer terugkeren naar huis.

»
»
»