Ondanks de recessie maken maar weinig Nederlanders zich zorgen over hun inkomen. Dat blijkt uit een periodiek onderzoek van het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP).
In het tweede kwartaal was volgens het SCP iets minder dan de helft van de Nederlanders somber over de economie. Dat is veel minder dan in het eerste kwartaal, toen nog bijna tweederde een verslechtering van de economie verwachtte.
Scholieren
Maar één op de zes Nederlanders verwacht de crisis de komende twaalf maanden in zijn eigen portemonnee te voelen.
Studenten en scholieren zijn het minst bezorgd; gepensioneerden maken zich de meeste zorgen over hun inkomen. Zij zijn ook de enige groep die daarover in het eerste halfjaar pessimistischer zijn geworden.
Over het algemeen denken mensen positiever over hun eigen situatie dan over de economie als geheel.
Topsalarissen
Het SCP meldt ook dat Nederlanders over het algemeen slecht op de hoogte zijn van de maatregelen die het kabinet neemt om de crisis te bestrijden.
Velen hebben het gevoel dat het kabinet zich geen raad weet met de problemen en die voor zich uitschuift. Zijn kunnen maar weinig concrete maatregelen opnoemen die het kabinet heeft genomen of nog wil nemen.
De aanpak van de 'graaicultuur' kan op instemming rekenen, al blijven velen kritisch over de topsalarissen. Ook is er twijfel aan het nut van overheidsinvesteringen in de financiële sector. Banken houden de hand nog altijd op de knip, is de overtuiging.
Deel deze pagina
»
»
»