VS trekt visa Hondurese leiders in

De VS heeft de visa ingetrokken van vier leden van de Hondurese interimregering. De Amerikanen beschouwen de afgezette president Zelaya als leider van Honduras en niet de couppleger Micheletti. Door de visa in te trekken, proberen de Amerikanen de druk op Honduras op te voeren om Zelaya als staatshoofd te laten terugkeren.

Eerder had de VS al financiële sancties tegen het interimbewind van de nieuwe leider Micheletti getroffen, maar Zelaya klaagde dat de VS niet genoeg doet om hem naar Honduras te laten terugkeren.

Zelaya is nog in Nicaragua, na mislukte pogingen om naar zijn land terug te keren. Hij heeft beloofd daar een week te blijven, zodat het Hondurese parlement kan proberen een eind te maken aan de maandenlange politieke crisis in het land.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 3768 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 2837 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 3901 keer afgespeeld

Meer video en audio