De elektische fiets is ondanks de recessie bezig aan een opmerkelijk opmars. Vorig jaar zijn er fors meer elektrische fietsen verkocht.
De stadsfiets is nog steeds de best verkochte fiets, maar de verkoop daalde wel: van vijftig procent vorig jaar naar 43 procent dit jaar. Dit verlies wordt bijna geheel veroorzaakt door de elektrische fiets. De verkoop daarvan steeg van twintig procent vorig jaar naar 29 procent dit jaar. Verder daalde de verkoop van toerfietsen licht: van 17 naar 16 procent.
Door de stijgende verkoop geven we inmiddels evenveel uit aan een elektrische fiets als aan een gewone. Dat komt voordat doordat de elektrische fiets veel duurder is dan een normale.
Opvallend is dat niet alleen ouderen een elektrische fiets aanschaffen. Voor plattelandsjongeren is elektrische ros een alternatief voor de brommer, voor moeders met kinderen en kinderzitjes is de elektische fiets ook een uitkomst.
Nederland koploper
Door het succes van de elektrische fiets heeft de Nederlandse fietsenbranche relatief weinig last van de recessie. De totale verkoop van fietsen is de afgelopen tijd opmerkelijk stabiel gebleven.
Het Centraal Bureau voor de Statistiek maakte vandaag bekend dat Nederland veruit de grootste fietsproducent van Europa is. In de Europese Unie werden vorig jaar 1,9 miljard fietsen verkocht. Dertig procent daarvan werd in Nederland gemaakt. In waarde laat Nederland landen Duitsland, Frankrijk en Italiƫ ver achter zich.
In 2008 produceerde Nederland voor 577 miljoen euro aan fietsen. Dit is een stijging van ruim 20 procent ten opzichte van het jaar ervoor. Nederland heeft hiermee de koppositie verder verstevigd.
Sinds 2004 is het waardeaandeel van de Nederlandse fietsproduktie in Europa gestaag toegenomen, van ruim een vijfde in 2004 tot ruim 30 procent in 2008.

»
»
»