Veel tegenwerking bij tbs-onderzoek

Justitie maakt zich zorgen over het grote aantal verdachten dat weigert zich psychisch te laten onderzoeken door het Pieter Baan Centrum (PBC). 

Het afgelopen jaar was dat meer dan de helft, zo heeft justitie aan de NOS laten weten. Dat doen verdachten onder meer in de hoop dat ze geen tbs krijgen.

Afweging
De vaak zware criminelen krijgen daardoor niet de behandeling die ze nodig hebben.

De rechter kan vragen om een onderzoek door de psychiaters van het PBC. Verdachten hoeven daar niet aan mee te werken. Op basis van het rapport maakt de rechter de afweging hoeveel gevangenisstraf en tbs-behandeling de verdachte nodig heeft.

Eerder in herhaling
Volgens justitie moeten verdachten en hun advocaten zich beter realiseren dat niet meewerken nadelige gevolgen kan hebben. Vaak leggen rechters dan een hogere gevangenisstraf op dan gebruikelijk.

Justitie vreest dat mensen die zonder tbs-behandeling vrijkomen eerder in herhaling vallen en weer een misdrijf plegen.

Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

Onderzoek Pieter Baan veel geweigerd

Steeds meer verdachten weigeren mee te werken aan het psychisch onderzoek van het Pieter Baan Centrum. Het afgelopen jaar al meer... dan de helft, heeft justitie bevestigd tegenover de NOS. De vaak zware criminelen krijgen daardoor niet de behandeling die ze nodig hebben. Met als gevolg: een grote kans op herhaling.

Audio Gerelateerde audio

  • Veel tegenwerking bij tbs-onderzoek Steeds meer verdachten weigeren mee te werken aan het psychologisch onderzoek van het Pieter Baan Centrum. Het afgelopen jaar waren... dat er al meer dan de helft. Justitie maakt zich daar zorgen over. De criminelen krijgen daardoor vaak niet de behandeling die ze nodig hebben. Met als gevolg: grote kans op recidive, zegt officier van Justitie Huibert Donker.
  • Vijf vragen over tbs Justitie maakt zich zorgen om het grote aantal verdachten dat niet wil meewerken aan psychisch onderzoek in het Pieter Baan... Centrum. Aan de hand van dat onderzoek wordt bepaald of er TBS opgelegd moet worden. Vijf vragen over tbs.
  • Spong over onderzoek Pieter Baan Centrum Meer dan de helft van de verdachten weigerde het afgelopen jaar mee te werken aan psychologisch onderzoek van het Pieter Baan... Centrum in Utrecht. En dat gebeurt steeds vaker. Justitie maakt zich daar zorgen over. Want op basis van zo'n onderzoek maken rechters de afweging of iemand behandeld moet worden in een tbs-kliniek. Door niet mee te werken krijgen veroordeelden vaak niet de behandeling die ze nodig hebben. Advocaat Gerard Spong over waarom zijn clienten soms niet meewerken aan het Pieter Baan onderzoek...

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 3744 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 2817 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 3885 keer afgespeeld

Meer video en audio