Duits hof staat illegaal bewijs toe

Het Duitse Constitutionele Hof heeft bepaald dat onrechtmatig verkregen bewijs toch tegen een verdachte mag worden gebruikt. Dat staat in een vonnis in een zaak uit 2005.

Het hof wees het bezwaar af van een man die was veroordeeld voor drugsbezit. De politie verdacht hem van diefstal van horloges en doorzocht zijn huis zonder dat daar toestemming voor gegeven was. De vondst van een halve kilo hasj leidde tot een veroordeling.

Wederrechtelijk verkregen bewijs mag alleen in uitzonderingsgevallen worden afgewezen, omdat het in het strafrecht om waarheidsvinding gaat, zegt het hof.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 3736 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 2810 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 3872 keer afgespeeld

Meer video en audio