Iran heeft 140 demonstranten vrijgelaten die tijdens de demonstraties na de presidentsverkiezingen in juni waren opgepakt. Volgens de Iraanse autoriteiten blijven zo'n 200 anderen vastzitten. Zij worden verdacht van zwaardere vergrijpen.
Het vrijlaten van de demonstranten gebeurde tijdens een bezoek van een parlementscommissie aan de beruchte Evin-gevangenis in Teheran. De commissie onderzoekt de omstandigheden waaronder de arrestanten worden vastgehouden.
Volgens de oppositie zijn de afgelopen dagen verschillende demonstranten in de cel omgekomen. Ook zouden er veel meer demonstranten vastzitten dan het regime zegt.
Khamenei
Eerder vandaag gaf geestelijk leider Khamenei opdracht om een cellencomplex in de buurt van Teheran te sluiten. Volgens Khamenei werden de rechten van de gevangenen geschonden. Vermoedelijk zaten er ook demonstranten tussen deze gevangenen.
Het is onduidelijk of ze zijn vrijgelaten of zijn overgeplaatst naar een andere gevangenis.
Na de presidentsverkiezingen van anderhalve maand geleden liet president Ahmadinejad 2000 demonstranten oppakken. De aanhangers van oppositieleider Mousavi vinden dat er bij de verkiezingen is gefraudeerd.
Deel deze pagina
»
»
»