Er mogen drie extra windturbineparken gebouwd worden in de Noordzee. Staatssecretaris Huizinga van Waterstaat heeft daarvoor vergunningen afgegeven.
Blote oog
De windparken komen 56 kilometer ten noorden van Schiermonnikoog. Ze zullen vanaf de Waddeneilanden niet met het blote oog te zien zijn.
De bouwers zijn drie Duitse bedrijven die ook al in het Duitse deel van de Noordzee windparken hebben gebouwd. Het gaat om:
Bard Engineering, 60 turbines van 5 MW,
Eolic Power, 55 turbines van 5 MW en
Global Wind Support, 60 turbines van 5 MW.
Miljoenen huishoudens
Eerder gaf Huizinga toestemming voor de bouw van zes windturbineparken in de Noordzee. In totaal moeten de negen parken ruim 2800 megawatt aan windenergie gaan leveren. Daarmee kunnen een kleine drie miljoen huishoudens van stroom worden voorzien.
In de Noordzee zijn al twee windparken gebouwd en operationeel. Voor de kust van IJmuiden ligt het Prinses Amalia-windpark (60 turbines) en het windpark Egmond aan Zee (36 turbines).
Deel deze pagina
»
»
»