De politie in de Nederlandse grensregio's is geïnformeerd over de drie zware criminelen die gisteren onsnapten uit een gevangenis in Brugge. Er zijn signalementen gegeven, zodat de agenten tijdens hun diensten kunnen uitkijken naar de verdachten. Een handlanger is al aangehouden.
Het trio werd gisteren om 17.45 uur op de binnenplaats van de inrichting opgepikt door een helikopter die door twee mannen en een vrouw was gekaapt. De piloot werd onder bedreiging van een vuurwapen gedwongen op de binnenplaats te landen.
Omdat de helikopter niet iedereen kon meenemen, moest één van de handlangers achterblijven op de binnenplaats van de gevangenis. De 22-jarige man is aangehouden en wordt vandaag voorgeleid.
Na 20 kilometer zetten de vluchters het toestel aan de grond en hielden ze een auto aan. De bestuurster daarvan werd gegijzeld. Nadat de mannen een tankstation hadden beroofd, werd de vrouw vrijgelaten.
'Schrik van de flikken'
Onder de ontsnapten is Ashraf Sekkaki, één van de grootste criminelen van België. Hij wordt ook wel 'De schrik van de flikken' genoemd. In 2003 ontsnapte hij uit de gevangenis in Turnhout. Na vier maanden werd hij gepakt.
De 25-jarige Sekkaki heeft zestien gewelddadige delicten op zijn kerfstok, waaronder enkele tigerkidnappings. Daarbij worden collega's of familieleden ontvoerd om zo werknemers en vaak ook invloedrijke personen te dwingen grote sommen geld af te staan.
Sekkaki zat de afgelopen maanden in het zwaarbewaakte gedeelte van de gevangenis in Brugge, waar de meest onhandelbare criminelen van het land worden vastgehouden. Omdat gevangenen daar maar een beperkte tijd mogen zitten, was hij onlangs overgebracht naar de 'gewone' afdeling.
Volgens een psychiatrisch rapport heeft de man psychische problemen en kent hij geen schuldbesef. Hij zit al sinds zijn vijftiende in het criminele circuit.
Naast Sekkaki ontsnapten ook de gedetineerden Mohammed Johry en Abdelhaq Melloul-Kahjayri.
Den Haag
Het komt vaker voor dat gedetineerden in België ontkomen met een helikopter. Eind oktober 2007 werd 'ontsnappingskoning' Nordin Ben Allal in Itter opgehaald door een helikopter met handlangers. Het toestel stortte bij het opstijgen neer, maar de crimineel gijzelde twee cipiers en wist te ontkomen.
Nordin Ban Allal werd 48 uur later opgepakt in Den Haag, nadat hij een gewapende overval had gepleegd op een motorhandel.
In april van hetzelfde jaar ontsnapte de Franse gangster Erik Ferdinand ook met behulp van een helikopter. Dat gebeurde in de gevangenis in Lantin. Hij werd enkele weken later opgepakt in Italië.
Deel deze pagina
video
video
»
»
»