Het IJslandse parlement wil nog geen besluit nemen over de Icesave-regeling met Nederland. De stemming is uitgesteld tot augustus, na het zomerreces.
De regeling, die inhoudt dat IJsland 1,3 miljard euro aan Nederland betaalt, is een vergoeding voor de schade door het faillissement van de internetspaarbank. Volgens afspraak zal het bedrag worden omgezet in een lening, die IJsland in zeventien jaar aflost.
Een vergelijkbare deal met Groot-Brittannië kost het land 2,7 miljard euro.
Boos
Minister Bos van Financiën heeft gedupeerde spaarders gecompenseerd tot 100.000 euro en wil dat geld gedeeltelijk terug van IJsland. Hij drong aan op snelle goedkeuring van de regeling. Het IJslandse parlement wil echter meer tijd om erover na te denken.
IJslanders en veel volksvertegenwoordigers zijn er boos over dat de belastingbetalers moeten opdraaien voor het faillissement van een particuliere bank.
Deel deze pagina
»
»
»